Χρυσό, αργυρό και χάλκινο μετάλλιο για τον Judo, Sambo – ΕΟΣ Αχαρνών στη Βέροια

70

Επιτυχημένη συμμετοχή με τρία Μετάλλια του Συλλόγου Judo, Sambo – ΕΟΣ Αχαρνών στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παίδων – Κορασίδων Α’ στη Βέροια

Με τη συμμετοχή 200 τζουντόκα στις κατηγορίες παίδων/κορασίδων Α(από 34 σωματεία) και 186 σε παίδες / κορασίδες Β(από 55 σωματεία), διεξάχθηκε το Σαββατοκύριακο στη Βέροια, η τελική φάση του Πανελλήνιου πρωταθλήματος στις δύο αυτές ηλικιακές κατηγορίες.

Στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα πήραν μέρος αθλητές από τις Αχαρνές του συλλόγου “Judo, Sambo – ΕΟΣ Αχαρνών” όπου και κατέκτησαν Τρία Μετάλλια – Ένα χρυσό, ένα ασημένιο και ένα χάλκινο – στην Βέροια χθες 7 Απριλίου.

Χρυσό μετάλλιο με τρεις νίκες απέναντι στις αντίπαλές της κατέκτησε η Παπαδοπούλου Ευδοκία στην κατηγορία +63 κιλών Κορασίδων.

Ασημένιο μετάλλιο κατέκτησε στην κατηγορία 55 κιλών Παίδων ο αθλητής Νίκος Τοσουνίδης με 3 νίκες σε 4 αγώνες.

Χάλκινο μετάλλιο κατέκτησε η Βαλεντίνα Σαββίδου στην κατηγορία 52 κιλών Κορασίδων.

Οι αθλητές μας Μαυρίδης Κωνσταντίνος στα 38 κιλά και Σαριανίδου Δήμητρα στην κατηγορία +63 δεν κατάφεραν να κατακτήσουν μέρος στο βάθρο των νικητών.

Πολλά συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά, τους προπονητές και τους γονείς για την καλή πορεία του τμήματος Τζούντο του Συλλόγου μας.

Το Πανελλήνιο πρωτάθλημα που διοργάνωσε η Ελληνική Ομοσπονδία Τζούντο, με την υποστήριξη της Περιφέρειας Κεντρικής Μακεδονίας και της Περιφερειακής Ενότητας Ημαθίας, φιλοξενήθηκε στο Φιλίππειο Γυμναστήριο της Βέροιας.